JAK ZJISTIT VELIKOST PRSTENU?

Rádi by jste si v našem e-shopu koupili prsten a potřebujete zjistit správnou velikost? S našim průvodcem to hravě zvládnete.

prsteny Swarovski ElementsNejjednodušší způsob, jak zjistit velikost prstenu, je navštívit nejbližší obchod se šperky, kde vám jistě rádi pomůžou. Máte tak větší jistotu, že jste si velikost prstenu změřili co nejpřesněji. Pokud preferujete měření prstenu v pohodlí svého domova, níže vám přinášíme několik málo typu, jak si poměrně přesně zjistíte velikost prstenu.

V jakých hodnotách se velikost prstenu uvádí?

Velikost prstenu je obvod prstu v milimetrech. Velikost prstenu 56 znamená, že prsten má velikost vnitřního obvodu právě 56 mm. Běžné dámské velikosti prstenů jsou 52 – 59 cm. Proto v našem e-shopu naleznete pouze prsteny v nejprodávanějších velikostech. Jiné velikosti prstýnků bohužel nemáme k dispozici. Pro správné zjištění vnitřního obvodu slouží tyto nástroje:

1. Měření vnitřního průměru prstenu – v případě, že máte k dispozici jiný prsten požadované velikosti, tak nejjednodušší je změřit jeho vnitřní průměr pravítkem. Dle změřené hodnoty si v tabulce viz níže vyhledáte číslo odpovídající dané velikosti.

2. Měření pomocí provázku/papírku – provázkem či dlouhým papírkem ( cca 5 mm širokým) obtočte prst a místo překřížení označte tužkou. Při měření myslete na kloub, přes který je potřeba prsten přetáhnout. V praxi se nám osvědčilo prst měřit natěsno právě v místě kloubu. Důležité je zvolit materiál, který nepruží. Na měření určitě nepoužívejte nepřesný krejčovský metr.

prsteny éternelle

Tipy pro úspěšné měření prstenu:

1. Ideální je nechat si velikost prstenu změřit přímo u odborníka. Obzvlášť pokud vybíráte svůj první prsten a měříte velikost svépomoci, snadno se můžete splést. Navštivte proto svůj nejbližší obchod se šperky, kde vám odborně zjistí vaší velikost.

2. Šířka prstu se během dne mění. Prst by se neměl měřit v okamžiku, kdy je jedinec po fyzicky náročné činnosti. Měřte nejlépe ráno, odpočatí a v klidu při pokojové teplotě. Pro jistotu opakujte měření 3x nebo 4 x. Tím získáte větší jistotu, že jste naměřili správnou velikost.

3. Pokud máte velké klouby, při měření na to myslete. Je důležité, abyste prstýnek mohli pohodlně přetáhnout přes kloub. Možná vám bude volnější, ale určitě nesklouzne.

4. Široké prsteny většinou sedí těsněji než tenké kroužky. Při rozhodování mezi dvěma velikostmi v tomto případě radši zvolte tu větší.

5. Každý prsten je jiný, i tvar šperku či osazení kameny mohou rozhodovat o tom, jak prsten padne.

6. Pamatujte také na to, že prst se během teplého počasí lehce rozšiřuje a v zimním počasí se prst zase zmenšuje.

7. Pokud máte v plánu objednat masivnější prsten, doporučujeme zvolit o číslo větší velikost. To platí pro prsteny široké více než 6 mm.

8. Má-li prsten klenbu – je s kamenem, zbytečně na velikosti nepřidávejte. Pod klenbou bývá ještě volný prostor.


velikostní tabulka prstenů